Czy Invisalign to popularna metoda leczenia ortodontycznego?

Invisalign w Polsce

Wygląda na to, że Invisalign w Polsce to metoda leczenia ortodontycznego, która posiada bardzo wiele zalet. Gwarantuje ona przede wszystkim dyskrecję, ponieważ aparat ortodontyczny jest niewidoczny dzięki temu, iż został wykonany z przezroczystego plastiku. Kolejną sprawą jest wygoda, ponieważ nakładki wykorzystywane w metodzie Invisalign nie są mocowane na stałe. Mogą zostać wyjęte z jamy ustnej przed posiłkiem, ważnym spotkaniem bądź myciem zębów. Jedynym minusem tej metody jest koszt wykonania zestawu nakładek, które powstają na indywidualne zamówienie.

Jakie zalety posiada leczenie ortodontyczne Invisalign?

zalety Invisalign

Mnóstwo zalet posiadają aparaty Invisalign, które oferowane są przez liczne kliniki ortodontyczne. Zalety Invisalign to przede wszystkim dyskrecja, ponieważ nakładki na zęby są wykonane z przezroczystego plastiku. Kolejnym atutem nakładek jest fakt, iż nie są mocowane na stałe, a w związku z tym mogą być swobodnie ściągane przed posiłkiem bądź bardzo ważnym spotkaniem. Ponadto pacjent nie musi odmawiać sobie spożywania ulubionych potraw, ponieważ nakładki na zęby nie stawiają przed nim takich ograniczeń, co jest codziennością w przypadku posiadaczy stałych aparatów ortodontycznych. Kolejną zaletą aparatu Invisalign jest fakt, iż pacjent nie musi czynić dużych starań, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Jednocześnie możliwość ściągnięcia aparatu eliminuje ryzyko powstawania przebarwień na zębach. O tym, że metoda Invisalign jest w stu procentach bezbolesna decyduje fakt, iż na etapie leczenia są wykorzystywane nakładki, które wymagają regularnej wymiany co dwa tygodnie. W ten sposób pacjent ma szansę jednocześnie ograniczyć ilość wizyt kontrolnych do absolutnego minimum.

Co to są nakładki na zęby?

przezroczysty aparat

Poziom satysfakcji, przysłowiowego zadowolenia w przypadku tego produktu nie ma granic. Chodzi bowiem o piękny uśmiech, którego nie musimy się wstydzić. Tak działa przezroczysty aparat, który jest alternatywą dla tego z drutami i zamkami. Nie ma konieczności do tłumaczenia dlaczego silikonowe skuteczne nakładki są korzystniejsze od tradycyjnych aparatów ortodontycznych tym bardziej, że ceny kształtują się akurat na mniej więcej tym samym poziomie. Po wstępnym spotkaniu konsultacyjnym zaczyna się sukces każdego z pacjentów.

Aparat ortodontyczny najnowszej technologii

aparat na zęby przezroczysty

Wada zgryzu do skorygowania to diagnoza, która niekoniecznie cieszy pacjentów gabinetów ortodontycznych. Boją się oni metalowych aparatów jak ognia. Niepotrzebnie, bo dziś mamy aparat na zęby przezroczysty, którego nie widać i jest wygodny, jeśli chodzi o korzystanie z niego. Jest aparatem stałym lecz z możliwością zdejmowania do jedzenia czy szczotkowania zębów. Mówiąc o higienie to jest to oczywiście idealne rozwiązanie, które jest niemożliwe w przypadku stałych aparatów z zamkami. Nawet jeśli chodzi i dzieci i młodzież to zdecydowanie bardziej wolą oni taki właśnie aparat. Jest on też jednak niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla osób dorosłych, które stosunkowo późno zdecydowały się na taki krok. Nowoczesna metoda rokuje bardzo dobrze w ponad 95% przypadków, dlatego każdy może z niej skorzystać i cieszyć się po niedługim czasie pięknym uśmiechem, o jakim marzył od dawna. Każdy projekt nakładek jest skrupulatnie przygotowywany przez ekspertów w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wygodny aparat ortodontyczny z silikonu

nakładki na zęby przezroczyste

Mówiąc o najnowszych metodach w ortodoncji nie można pominąć tej właśnie. Chodzi bowiem o świetną alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, a mianowicie nakładki na zęby przezroczyste. Są one wygodne w użytkowaniu i w niczym nie przypominają aparatów z zamkami. Druty to nie w ich stylu, to nakładki z silikonu, które można zdejmować do codziennej higieny. Całość leczenia to kilkanaście zestawów, które zmienia się samemu. Tak łatwej drogi do pięknego uśmiechu jeszcze nie było.

Aparat ortodontyczny dla dzieci

przezroczysty aparat na zęby

Dzieci niekoniecznie chcą nosić stały aparat ortodontyczny. Przeglądając ofertę dzisiejszych możliwości w tej kwestii widać, że i tu idziemy z duchem postępu. Propozycja, jaką jest przezroczysty aparat na zęby interesują się właśnie rodzice dzieci, ale również osoby dorosłe, które w końcu decydują się krok w stronę nienagannego uśmiechu. Taki aparat jest bardzo wygodny do noszenia, można go zdejmować. Tak ważne czyszczenie zębów w przypadku tego aparatu to żadna trudność. Do mycia zębów niewidoczny aparat po prostu się zdejmuje. Pacjenci zdejmują aparat do jedzenia, gdy wymaga od nich tego ważna sytuacja i nie ma to wpływu na skuteczność jego działania. Wręcz przeciwnie leczenie wad zgryzu tym aparatem trwa zdecydowanie krócej niż metalowym. I to właśnie przemawia w znaczącym stopniu za wyborem tej metody ortodontycznej dla dzieci. A jak wiadomo im wcześniej podjęte zostaną w tym kierunku kroki, tym rokowania są lepsze, a efekty szybsze, co cieszy małych pacjentów.

Zdejmowane nakładki na zęby

przezroczyste nakładki na zęby

Posiadacze tradycyjnych aparatów ortodontycznych dobrze wiedzą, co znaczy brak możliwości jedzenia przysmaków o drobnej konsystencji, trudności w utrzymaniu higieny w jamie ustnej. Te przezroczyste nakładki na zęby to rewolucja na rynku ortodontycznym. Wykonane ze specjalnego rodzaju wytrzymałego silikonu nie przysparzają pacjentom żadnych problemów podczas jedzenia, a do mycia zębów można je po prostu samodzielnie zdejmować. Wizyty u ortodonty to niezbędne minimum co kilka miesięcy, krótszy czas na fotelu to chyba mocne argumenty „za”.